Zbierasz numizmaty? Potrzebny ci będzie klaser na monety

Chcesz zamówić klaser na monety i banknoty? Wejdź na goldbroker.pl.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale także poczucie zadowolenia z ich oglądania i katalogowania. Kupione numizmaty powinny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych klaserach i albumach, dzięki którym swobodnie będzie można je podziwiać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – atuty wypinania i wpinania pojedynczych stron

Entuzjaści monet mają rozległy wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jakkolwiek najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? Przede wszystkim z tej przyczyny, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów jednego rodzaju. Trzeba pamiętać, iż część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupić je oddzielnie dobierając je do rodzaju zbieranych banknotów bądź monet. Swoboda wpinania i wypinania kart jest ogromnym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów wedle osobistego uznania – można przekładać je między klaserami bez potrzeby wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet lub rozerwania banknotów. Oprócz tego, mając niezbyt okazały zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy kupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, iż nieraz są stylizowane na wygląd książek czy albumów z fotografiami rodzinnymi, przez co bez problemu schowamy je w biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Albumy na monety pomieści bez problemu również monety w kapslach

Specjaliści zalecają, żeby w plastikowych przegródkach albumów trzymać mniej wartościowe monety, które nie mają już stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom pełnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym bądź te wybite z miękkich metali warto wpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można później trzymać w albumie, jako że wielu producentów ma w asortymencie strony do klaserów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem bądź sztywnym, papierowym holderem.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]