Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do ultradźwięków, wejdź na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – cięgien, blizn, stawów oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]