Badania operatorów

Więcej szczegółów o badaniach operatorów Kęty.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy konkretna osoba jest wstanie pracować jako operator wózka oraz innego pojazdu. Choć sporo kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiczne, ich przejście nie powinno sprawić nam większych problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?

Pierwsza część badania operatorów

W pierwszej części testu przyszły operator otrzymuje opracowany przez specjalistę formularz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, zwykle problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu ankiety kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie potrafił stwierdzić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od profesji kandydata. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje duży stres, jednak jej zaliczenie rzadko bywa problemem.

Koniec badania operatorów

Kolejna część badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli potencjalny operator w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo test udowodni, iż przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może być wtedy przełożone albo – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]