Czy należy się bać leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – w szczególności – efektywne środki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, że leczenie będzie w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne zawsze, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, dzięki którym lekarz może dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie całkowicie ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, dobrze udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci mówią w sieci.