Jakie schorzenia uzębienia leczy chirurg dentysta?

Nie każde schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi metodami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków uzębienia, konieczności wstawienia sztucznych zębów lub mostów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia bądź guzy. Jakie techniki bywają zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci lub wśród znajomych.