Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to niestety dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie okresu leczenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać papierosów, napojów wyskokowych oraz bardzo ciepłych dań. Istotne będzie także stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo istotne jest to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne wskazówki.