Terapia małżeńska – pomoc w partnerskich trudnościach

Terapia małżeńska UK - odszukaj specjalistów, którzy Ci pomogą na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może napotkać różnorodne problemy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z najróżniejszymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy partnerami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć problemy oraz usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, by efektywnie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że aktualnie bez trudu spotkamy polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi kłopotami. Należy wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339